Praxe žáků školy u partnera projektu Continental Barum, greiner packaging, DPlast a ZPrecision

Praxe žáků školy u partnera projektu Continental Barum, greiner packaging, DPlast a ZPrecisionV rámci 2. roku udržitelnosti projektu a klíčové aktivity č. 02 projektu proběhly studijní a pracovní stáže žáků třídy 3. A, skupiny 1 a 2, v průběhu druhého pololetí školního roku 2013/2014 na pracovištích výše uvedených firem. Praxe probíhaly od 14. 2. do 20. 6. 2014 na zařízených pracovištích partnerů a přímo v provozu dle stanovených modulů a Metodiky praxí.
Skupina 2 odpracovala stáže a pracovní praxe v největší zlínské firmě Continental Barum při výrobě zejména osobních plášťů pneumatik a výroby pryžových těsnění v rozsahu přibližně 80 vyučovacích hodin za asistence pověřených lektorů firmy a dozorujícího učitele ing. Hanulíka.
Souběžně probíhaly praxe skupiny 1, nejdříve ve firmě greiner packaging v rozsahu 40 hodin a pak střídavě ve firmách DPlast a ZPrecision vždy v rozsahu 20 hodin za asistence pověřených pracovníků firmy a dozorujícího učitele ing. Popelové.
Žáci prošli vybranými moduly dle předem stanoveného harmonogramu a metodiky a odzkoušeli si vlastnoručně i některé stanovené pracovní operace a prošli řadou technologií, viz foto.
Měli možnost se seznámit s vysokou úrovní automatizace a využívání řídících systémů strojního parku s využitím ICT ovládání. Žáci ze svých pobytů vypracovávají protokoly prostřednictvím ICT, viz ukázky, a dokladují tak úspěšně prodělanou stáž s přínosem pro jejich další studium a zvýšení znalostí a dovedností v tomto Zpracovatelském oboru a s dopadem lepších možností jejich pozdějšího uplatnění na trhu práce. Každý z žáků obdržel Osvědčení o absolvování této stáže, viz ukázka, které může být pro něj přínosné, např. i při volbě zaměstnání právě v těchto věhlasných a špičkových firmách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /pub/spspzlwa/spspzlin.cz/web/novepraxe/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentáře nejsou povoleny.