Praxe žáků školy u partnera projektu Barum Continental s.r.o.

Praxe žáků školy u partnera projektu Barum Continental s.r.o.V rámci klíčové aktivity č. 02 projektu proběhly studijní a pracovní stáže žáků třídy 3.A, skupiny č.1, na počátku školního roku 2011/2012 při vstupu do druhého roku běhu projektu. Odborná praxe probíhala od 2.9. do 27.1.2012 na  zařízeném pracovišti partnera a přímo v provozu při výrobě zejména osobních plášťů pneumatik a výroby pryžových těsnění v rozsahu přibližně 83 vyučovacích hodin za asistence pověřených  lektorů firmy a dozorujícího učitele ing.Radomila Hanulíka.

Žáci prošli vybranými moduly dle předem stanoveného harmonogramu a metodiky a odzkoušeli si vlastnoručně i některé pracovní operace u této výroby a především na pracovní stáži ve středisku SPV.

Měli možnost se seznámit s vysokou úrovní automatizace a využívání řídících systémů strojního parku s využitím ICT ovládání, např. při obsluze gumárenských strojů a zařízení jak při přípravě polotovarů, tak i při montáži (konfekci) plášťů pneumatik a v dokončovacím úseku výroby a při ovládání samotných vulkanizačních lisů na středisku SPV. Žáci ze svých pobytů vypracovávají protokoly prostřednictvím ICT, viz ukázky, a dokladují tak úspěšně prodělanou stáž s přínosem pro jejich další studium a zvýšení znalostí a dovedností v tomto Zpracovatelském oboru a s dopadem lepších možností jejich pozdějšího uplatnění na trhu práce. Každý z žáků obdržel Osvědčení o absolvování této stáže, viz ukázka, které může být pro něj přínosné, např. i při volbě zaměstnání právě v této věhlasné a špičkové firmě. Je velmi důležité vědět, že tato špičková firma a největší zaměstnavatel v kraji, nabídla žákům, kteří splní náročná kritéria a podmínky stanovené pro poskytnutí prospěchových stipendií, podnikové prospěchové stipendium pro maturanty tohoto oboru, jež po úspěšném ukončení studia nastoupí do pracovního poměru právě ve firmě Barum Continental.

Praxe žáků školy u partnera projektu Barum Continental s.r.o.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /pub/spspzlwa/spspzlin.cz/web/novepraxe/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentáře nejsou povoleny.